Jak pozbyć się garba?

Jak pozbyć się garba?

Długo utrzymywana pozycja siedząca prowadzi do wielu problemów związanych z kręgosłupem. Jeśli dołożymy do tego dane statystyczne mówiące, że spędzamy prawie 4 godziny dziennie patrząc w telefon, łatwo jest dojść do konkluzji dlaczego coraz częściej mamy problemy z kręgosłupem prowadzące do wad postawy. Jak pozbyć się garba?

Co składa się na powstanie „garba”?

Wysunięta do przodu broda chociażby przy siedzeniu przed komputerem lub telefonem prowadzi do zaburzeń w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa a co za tym idzie jego przeciążenia. Zazwyczaj dokładamy do tego zaokrągloną część piersiową kręgosłupa i wysunięte do przodu barki. Taka zamknięta pozycja wpływa negatywnie na nasz organizm i prowadzi do wielu przeciążeń, które w dłuższej perspektywie czasu przekładają się na dolegliwości ze strony kręgosłupa.Wysunięte do przodu barki, które dodatkowo są zgotowane do wewnątrz powodują częste urazy stawów ramiennym poprzez nich nieergonomiczne działanie.

Wszystkie te elementy prowadzą do powstania tzw. garba czyli zespołu skrzyżowania górnego.

Jak pozbyć się garba?

Przede wszystkim należy zmienić nawykowe pozycje. Kontroluj się podczas siedzenia i stania. staraj się prostować i otwierać klatkę piersiową. Rozciągaj mięśnie piersiowe i pracuj nad zwiększeniem mobilności odcinka piersiowego kręgosłupa. Wzmacniaj mięśnie pleców oraz rotatory zewnętrz stawu ramiennego.

Zobacz film i wprowadź te ćwiczenia do swojej codziennej rutyny.

Potrzebujesz wsparcia w ułożeniu planu treningowego? Sprawdź ofertę lub napisz do mnie!